Antalya Hakkında

Antalya 2010 yılında açıklanan son nüfus sayımı sonuçlarına göre 1.002.000 sakini ile Küçük Asya'nın Güney Akdeniz kıyısında önemli bir turizm şehirdir. İl sınırları içerisinde birçok dünyaca ünlü Alanya, Kemer, Side, Kaş gibi tatil yörelerini barındırmakla beraber uçsuz bucaksız sahilleri ile Türkiye'nin riviyerası olarak adlandırılmaktadır.

Antalya önemli bir turizm şehri olup iki uluslararası terminale sahip Türkiye´nin ikinci en yoğun uluslar arası havalimanı ile kapılarını tüm dünyaya açmıştır. Şehir M.Ö. 158 yılında şehre Attaleia adını veren Bergama Kralı II Attalos tarafından kurulmuştur. Ölümünden sonra bu yerleşim alanları vasiyetname yoluyla Romalılara geçmiştir.

Her yıl üçte biri Almanya'dan gelen turistler olmak üzere 10 milyonunun üzerinde turist çekmekte olan şehrin, Antalya haricinde Burdur ve Isparta illerini de yetkisi içine alan Federal Almanya İzmir Başkonsolosluğu'na bağlı yardımcı konsolosluğa ve yine Birleşik Kırallık yardımcı konsolosluğu'na sahip olması tesadüfî değildir.

Eğin Hukuk Bürosu'nun bulunduğu Antalya, Almanya'nın güzide ve tarihi bir şehri olan Nürnberg şehri ile 1997 yılından beri kardeş şehirdir. Bu iki şehrin kardeşliği Alman-Türk İşadamları Derneği´nin bugün halen kullanımda olan tarihi Nürnberg tramvaylarını Antalya şehrine hediye etmesiyle daha da pekişmiştir.